• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[A] "Eco Santos" - Odnośnie Ekologii
#1
Bug 
[Obrazek: eco_-_santos.jpg?width=1425&height=677]
  
   
Eco Santos
  
  
 Los Santos News 
[Obrazek: Logo_news_wklejanie_mae.png]

 [ Wątek przeczytasz w 2:00 ]
 
W dzisiejszych czasach martwimy się wieloma rzeczami, min. Kondycją naszej planety. Na porządku dziennym są różnego rodzaju agitacje oraz protesty na temat ochrony środowiska i ekologii nie tylko w Los Santos, ale i na całym świecie.
 
 

  
  
Możecie jednak nie zdawać sobie sprawy czym są owe dwa zagadnienia, a więc:
    
Czym jest „Ekologia”? 
- Ekologia jest jedną z dziedzin Biologii, zajmująca się badaniem zależności pomiędzy organizmami, a otaczającym je środowiskiem oraz organizmami między sobą.
   
Czym jest „Ochrona Środowiska”?
- Są to działania, które podejmuje człowiek na rzecz zachowania środowiska w jak najlepszym stanie, jest to naprawianie wyrządzonych już szkód oraz zaniechanie niszczących posunięć względem wszystkich ożywionych i nieożywionych elementów przyrody.
  
  
W Los Santos możemy zaobserwować różne przypadki niszczenia środowiska naturalnego. Między innymi poruszanie się pojazdami mechanicznymi o silnikach spalinowych, powoduje to tzn. Efekt Smogu, który jest zabójczy dla nas jak i dla innych organizmów. Aby temu zapobiec, możemy przesiąść się na rower lub chodzić pieszo, natomiast jeżeli potrzebujemy wyjechać za miasto moglibyśmy w tym celu użyć samochodu z silnikiem elektrycznym lub hybrydowym. Ceny takich aut na rynku nie różnią się znacznie od aut z silnikami spalinowymi.
 
 
Następną rzeczą jest śmiecenie. Wielu z nas nie obchodzi to gdzie zostawimy np. Butelkę po napoju lub inne plastikowe opakowanie i takie produkty zostają porzucone na ulicy, w lasach lub też lądują w oceanie. Aby z tym skończyć musimy się nie tylko nauczyć wyrzucać śmieci oraz je segregować, ale też edukować innych w tym temacie. 
 
 
Po trzecie, musimy zacząć oszczędzać prąd oraz wodę. Wychodząc z domu, gaśmy światła, wyłączajmy telewizory oraz inne przedmioty nie potrzebnie pobierające prąd. A jeżeli chodzi o wodę to bierzmy krótkie prysznice zamiast długich kąpieli oraz pijmy wodę z kranu, eliminuje to niepotrzebne plastiki.
 
 
Podsumowując - Tej planecie pomóżmy i my. Każdy jeden odpad w śmietniku, zamiast na trawniku to dużo dla naszego domu - Ziemi. Bez naszego zaangażowania wszystko z latami zacznie się pogarszać. Nie bądźmy obojętni - chrońmy przyrodę.
  
  

  
Artykuł przygotowany przez Thomas Schulz  (( Bartoosh ))
     
    
[Obrazek: uetPBTh.png]
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości